Kookie280 Kookie280
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

You know that 3 pencils and 7 pens cost $24 with 3 pencils and 3 pens cost $12 how many dollars are 4 pencils and 5 pens worth?

Relax

Respuesta :

sami255 sami255
  • 16-05-2022
The answer is the following
Ver imagen sami255
Answer Link

Otras preguntas

essay about my grandfather told me​
Dylan makes $1500 a month plus $200 for every car he sales Write the equation of the function to model the situation.
Can anyone explain this ?
a bus travels 20 km in 30 minutes what is the average speed of the bus
The function f is defined by the following rule. f(x) = x - 4 Complete the function table.
The world has become a global small village . Justify the statement
5 tons of mulch cost $34,000.00. What is the price per pound? Submit
PLEASE HELP!! What is the function of humor in a serious piece of literature?
pharmacist is to Drugs as Florist is toA PlantsB FlowerC Bread D Water​
Why does the Church consider the season of Lent, including Holy Week, the perfect time for us to respond to Christ's call to repentance?