ironheart714
ironheart714 ironheart714
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of mulch cost $34,000.00. What is the price per pound?
Submit

Relax

Respuesta :

Switzerland789
Switzerland789 Switzerland789
  • 16-02-2022
$3.40 per pound

34000 / 10000 = 3.4
Answer Link

Otras preguntas

Volume, mass, center of gravity, and density are examples of which of the following?
Before United States citizens travel to Africa, a(n) _____ for yellow fever is required. immunity immunization viral detection antibiotic
how do I divide a decimal
75= 3(5-5x) solve for x and do the check?
Name a product that comes from Northeast quarries
An important effect of the agricultural revolution was
The delivery truck for Hall's Department Store left the mall at 10:00 a.m. It was gone for 7 hours. when did it return
Sean helps his coach at the end of the game he needs to put away 24 baseball he puts the same number of baseball into each box.which list shows how many basebal
Which statement about World War II is correct? A. To defend its territories in Asia and South America, Italy had to fight a two-ocean war. B. G
MATH HELP PLEASE Answer as many as possible (1) Solve d - (-2) = 19 for d. d= (2) Solve 18.2 = y - 11 for y. y= (3) Solve -5w = -80 for w. w= (4) Solve -12 = z