mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jamarius just filled up his SUV for $58.56. If he put 24 gallons of gas in the tank, what was the cost per gallon?

Relax

Respuesta :

camisashrimp
camisashrimp camisashrimp
  • 11-12-2020
Answer:

$2.44/gal

Explanation:

$58.56/24gallon/
Answer Link

Otras preguntas

Describe a different way to order the numbers 1.95,1.4,0.5,1.25,2.0
The density of carbon tetracoride is 1.58 g/mL. What is the mass of 95.7 mL of carbon tetrachloride?
To eliminate incompatibilities in the phone network, the u.s. government granted which company a monopoly on the telephone system
lines 1-10: based on the first paragraph, explain what you can infer about the village and its people in '' the lottery'' by shirley jackson
Pain in an arm and leg on the same side of the body is termed:
I need help with this math problem?Numbers four and five and six
Which multiplicative property is being illustrated below? (Type commutative, associative, or identity) 5 × 2 × 4 = 2 × 5 × 4
4 lbs of watermelon cost $3:92
Equivalent ratio for 36/12?
10 POINTS ONE QUESTION Which describes the Middle Passage? Question 1 options: Produced goods shipped from Europe to the Americas. Raw materials shipped from th