Relax

Respuesta :

2lbs of watermelon would be $1.96 because you would divide $3.92 by 4 (3.92/4) which gives you $0.98. You would then take $0.98 and multiply it by 2 ($0.98 x 2), giving you $1.96.
Your answer is $0.98 per pound of watermelon