Relax

Respuesta :

Answer:

5 apples

Step-by-step explanation:

First, we must find the cost of one apple

12/20 = the cost of one apple

= $0.60

Then, we divide 3 by the price of one apple

3/0.6 = amount of apple we can buy

= 5