please help will mark brainliest MUST SHOW WORK. For $18 Becky can order 24 cupcakes for her party. How much does one cupcake cost?​

Relax

Respuesta :

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

24 cupcakes cost = 18$

1 cupcake cost. = 24/18

=1.33$