xiaralisa0315 xiaralisa0315
  • 14-04-2018
  • Mathematics
contestada

f Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce? A. $.45 B. $3.60 C. $.15 D. $2.59

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-04-2018
the answer is D

hope this helped :)
alisa202

plzz tell me if i was wrong
Answer Link
marinegundoctor marinegundoctor
  • 14-04-2018
10.80/(24*3)=0.15 will give you the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

buy the book. ( comprar) _____ usted el libro
Another name for the windpipe is the: *LungEsophaTracheaLarynx​
One way to measure economic growth is by using GDP, which stands for
Help me soon please
will give brainliest! What is the volume of the right rectangular prism, in cubic centimeters? A prism has a length of 4 centimeters, height of 9 centimeters, a
In three to five sentences, compare and contrast the poems, descriptions of the painting.
4. Why does Friar Lawrence feel he must go quickly to Juliet's tomb?​
what are the zeroz of the quadratic function represented by this graph​
Which expressions have a value of 15 when S = 15
can some one solve this