JessicaSontay9105 JessicaSontay9105
  • 13-03-2018
  • Mathematics
contestada

Molly can either take her lunch or buy it at school. It cost $1.95 to buy lunch. If she wants to spend no more than $30 each month, how many lunches can she buy at most?

Relax

Respuesta :

kyleelippencott kyleelippencott
  • 15-03-2018
The answer is 16 days because 30/ 1.85 = 16 days
Answer Link

Otras preguntas

15 PTS!!!! the elements helium neon and xenon are all part of the same _______ on the periodic table. A. row B. group C. period D. diagonal
Use the metric conversion line to change 2,500 cm to meters
PLEASE HELPPPPP ASAP!!!!!!!!!!!! Simplify the expression 7^2 × 7^5.
Coureur de Bois in a sentence
Mitosis produces which cell type?
How do you make a power point good for middle school?
What is a works cited page? a. citations within the paragraph b. the rules of citing sources c. the research paper d. last page of the paper that lists the
What is the least common multiple of 20 and 14
How to write 792,065 in expanded form?
Help I've been stuck on this for two hours... 48+1=. MY BRAIN IS HURTING!!!!