Raje Raje
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

How many apples costing 40 cents,could you buy with 3 dollars?

Relax

Respuesta :

maddierose361
maddierose361 maddierose361
  • 14-01-2016
 you can buy 7 apples  with $3

Answer Link

Otras preguntas

a proportional relationship is represent by the equation 2 x=18 y.if y=k x,where k is the constant of proportionality,than what is the value of k
Changing your toilet can reduce water pollution because _______.
Write 32 hundredths in standard form
Cathy drank 600 milliliter of water at school and another 400 milliliter at home.How many liters of water did Cathy drink? A.1,000 liters B.100 liters C.10 lite
High-fat diets can cause atherosclerosis , a disease characterized by
Being aware of natural forces will _____________. a. make you paranoid while driving b. require you to think c. prepare you for emergency situations and help
Find the point on the line y = 2x + 3 that is closest to the origin.
How did thomas jefferson keep the u.s. out of war with england and france
Find the point on the line y = 2x + 3 that is closest to the origin.
In wich way are the governments of saudia arabia and Oman most similar