herrerabrian116 herrerabrian116
  • 13-01-2018
  • Mathematics
contestada

Tissues cost 3$ / box. How many boxes did julia buy if she spent 24$?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2018
Just calculate
[tex]24 \div 3[/tex]
Answer Link
zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 13-01-2018
24/3=8 boxes is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Jesse walks 3 1/2 miles in 1 1/4 hours.
Write an algebraic expression for the perimeter of a rectangular garden with a width of 3 metres and a length of 2y metres. Simplify your expression, and determ
Compare these two numbers. Is 2.38×105__ 3.07×104? A. > B. < C. =
To all ppl who are good in math, pls answer this I really need ur help...
1.5z+4.5+6z-0.3-3z+z Combine like terms to simplify each expression
Find the distance between M(7, 8) and N(-3,-8)
Identify one similar social impact of the industrial revolution in Europe and Latin America​
Change 4.6 hours into hours and minutes
please help me ASAP!!! it's this math question and I need help sorting it out, any help would be appreciated ​
a second-grade student is 4 feet tall. Her teacher is feet tall. a.How many times as tall as the student is the teacher? Please Help!