hs180806
hs180806
12-01-2018
Mathematics
contestada
Please help me with this problem and explain
Respuesta :
onedirectionrul
onedirectionrul
12-01-2018
So you start by thinking, it's $3 per person, where n represents people, plus an additional $60 cleaning fee, that's separate.
So the answer is D
, because the tickets cost $3 a person, with the one time $60 fee. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
What was chinas role in WWII
Which leadership function involves regulating the time spent on each topic? Select all that apply. conflict management making and keeping an agenda interact
A chemical that strip leaves from trees and shrubs, turning farmland and forest into wasteland.
A student completed a lab report. Which correctly describes the difference between the “Question” and “Hypothesis” sections of her report? “Question” states w
the perimeter of a rectangle is twice the sum of its length and its width. The perimeter is 34 meters and it’s length is 2 meters more than twice it’s width.
Which rate is not a unit rate
What is the answer to this? And how do I do it?
A bread recipe calls for 5 1/2 cups of white flour and 1 1/4 cups of rye flour. How much more of white flour than rye flour is needed
how does the central idea support the overall argument expressed in the controlling idea
Which of the following was President Roosevelt’s foreign policy