PLS HELP: Jeff's mom bought a platter of sandwiches for Jeff's party. The platter cost $88.35. There were 15 sandwiches on the platter. if each sandwich cost the same price, how much did 1 sandwich cost?

Respuesta :

Answer:

88.35 / 15 = 5.80 (cost for 1 sandwich)