vannah123123 vannah123123
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Craft bought pies for her math class to celebrate mc019-1.jpg Day. The cream pies cost $1.50 more than the fruit pies. Mrs. Craft bought 3 cream pies and 4 fruit pies for $32.15.

Relax

Respuesta :

minhbui2124 minhbui2124
  • 08-05-2020

Answer:

c

Step-by-step explanation:

Answer Link
proo5637
proo5637 proo5637
  • 08-07-2020

Answer:

C. 3 (p + 1.50) + 4 p = 32.15

Step-by-step explanation:

Just did it on edge

Answer Link

Otras preguntas

Please take these packages __________ the post office. A. two B. too C. to
The government of ancient Athens was A.an oligarchy. B.a theocracy. C.a direct democracy. D.a democratic republic.
is 4/6 bigger than 4/8
Explain THREE ways in which human trafficking can affect the victims self-esteem
Biological change over time accounts for the diversity of species. This diversity occurs or develops?
A swimming pool at a park measures 9.75 meters 7.2 meters. Find the area of the swimming pool?
How do the themes of "A Psalm of Life" and "Auspex" differ?
Which equation is the inverse of y = 7x2 – 10?
How did the Thirteenth Amendment expand the rights of African Americans? A. By establishing separate-but-equal schools B. By eliminating poll taxes and literacy
the idea that religion and government are separate is