sddefefe
sddefefe sddefefe
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4: true or false

Relax

Respuesta :

chaconjolene976
chaconjolene976 chaconjolene976
  • 13-12-2017
the answer to your question is true 

Answer Link
abbijohnson2000
abbijohnson2000 abbijohnson2000
  • 13-12-2017
Where is the table? Picture please?


Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of a line that is parallel to 3x - 4 = 8y + 1
2.6(5.5p – 12.4) = 127.92
Discuss how a lack of infrastructure in poor communities could contribute to ill-health such as Unrest /looting.
4. The atmosphere is composed of about 78% nitrogen, 21% oxygen, and 1% argon. Typical atmospheric pressure in Boulder, Colorado is about 0.83 atm. What is the
For more advanced instructions, information, and product specifications, see the Online Use Guide at support.brother.com/manuals.?​
ly in Parliament C. the right to free elections to Parliament D. the right to petition the king with grievances
Find the gradient of this line. Use gradient = rise/run
What are the coordinates of the y-intercept of the line whose equation is 12x + 11y = 6?
Rewrite the expression in the form x^n
Apples are on sale for $3.12 per kilogram. Is the total cost of the apples proportional to the total mass?