Moneyhard2006 Moneyhard2006
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

The bake sale earned $83.48 during the 4 hours it was open. What is the unit rate?

Relax

Respuesta :

drebosslife drebosslife
  • 11-12-2017
The answer is 20.87 when you divide it .
Answer Link
BrielleJaLai
BrielleJaLai BrielleJaLai
  • 11-12-2017
$20.87 
hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

What is an inequality?
What is so remarkable about the migratory monarch butterflies?
-2(8w+13)+9w=-61 what does w represent
which process releases energy in cells without using oxygen
which of the following numerical patterns follows the rule divide by 2
Sedimentary Rock Created from the _____ and solidification of _____ or _____. Please help me
what are surface currents caused by
Why is Abraham called the father of all nations?
there are many paid positions in a political campaign. briefly describe the roles of the campaign manager, field workers, and the legal department.
which multicultural city in texas is known for its river walk?