whatspopday04
whatspopday04 whatspopday04
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

at a discount grocery store, jessica paid $0.72 for an 8-ounce bottle of spring water. What is the cost of the spring water per ounce?

Relax

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 11-12-2017
8/0.72 = 0.09
Per ounce cost $0.09
This gonna help you
Answer Link
confusedclassmate confusedclassmate
  • 11-12-2017
0.09 you divide 0.72 by 8
Answer Link

Otras preguntas

Use the form y=mx +b for linear equations.Write the equation for the following relation.C = {(x, y): (6, 15), (8, 21), (10, 27), . . .}
116% as a fraction or mixed number
How did geographic features influence the Louisiana purchase and the monroe doctrine?
95 is 95% of what number?
How to find greatest common factor  45 and 81
How is the coastline of new jersey different from the coastline of Maine
what is the Volcanic Intrusion "rule"-
What is the length of the earth's crust? Oceanic and Continental.
What values can n have to make each equation true |n|=3 and |n|=14 |n|=1
Ms groves had trays of paint each tray has five colors one of the colors is purple.what fraction of the colors in 20 trays is purple