jessr1433ozfa0m jessr1433ozfa0m
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

How much is one can of peaches if the price for three is 2.99?

Relax

Respuesta :

katherinecrawfozd21d
katherinecrawfozd21d katherinecrawfozd21d
  • 14-11-2017
If the price for three of them is $2.99, then you divide that by three to find the price for one can. This would equal .9966666667, which could probably be rounded to 99 cents or just a dollar per can. Hope that helps.
Answer Link

Otras preguntas

It is useless, and the time awfully fails me, to prolong this description; no one has ever suffered such torments . . . How does this excerpt connect to the the
Name at least one social and economic hardship settlers faced
In the metric system, multiplying by 1000 would be the same as moving the decimal point _____ place(s) to the right.
5 times 23 times 2 properties
During the neolithic revolution , production of a food surplus led directly to
Who created the piece of art above entitled, study of a woman s back? a. pierre-auguste renoir c. marcel duchamp b. henri matisse d. georges seurat
What's 5/12 as a decimal
Which text from Helen grey explicitly states the source of Helens pride
how to simplify 3/9 as a fraction
you can draw a quadrilateral with two sets of parallel lines and no right angles. true false