A grocer knows that if he sells his hams for $8 each, he can sell 950 per month. If he sells the same hams for $10, he can sell 900 per month. What are the sales if the price for the hams is $12?

Relax

Respuesta :

if he sells the same hams for $12 he can sell 850 per month