1Dana1 1Dana1
  • 14-10-2017
  • Mathematics
contestada

A can of orange and a chocolate bar cost £1.30 together. Two cans of orange and a chocolate bar cost £2.15 together. How much would three cans of orange and four chocolate bars cost?

Relax

Respuesta :

erzajon erzajon
  • 14-10-2017
I’m using phone version so I wrote it down in a letter. Hope this will be helpful
Ver imagen erzajon
Answer Link

Otras preguntas

Yesterday,Davis bought 8 pen boxes.Each box contained 10 pens.4/5 of the pens were blue.How many pens were there in total?
a hockey puck is pushed by a stick with a force of 750 newton’s. the puck tracked 2.0 meters in 0.30 seconds. how powerful is the push? (ignore frictional effec
On what date was the Revolutionary War officially ended? (When did Congress declare an end to the war?)
What is the relationship between the exponent in 4.3 times 10 to the third power and 4,300
what is a constant A) a number multiplied with a variable B) a term with a variable C) a positive term
In the triangle below, calculate the value of x.
Which instrumental composition is associated with a story, poem, idea, or scene? question 27 options: scenic music story music program music poetic music?
Please help me out (explain) Thank You:)
what were the main weaknesses of the articles of confederation
why do horse kick u ps .hm