janitzav74
janitzav74 janitzav74
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 0.5 lb of Starbucks Coffee costs $6.48, what is the unit price for Starbucks Coffee? Hint: this involves decimal division.

Relax

Respuesta :

KJD857
KJD857 KJD857
  • 13-10-2017
12.96 dollars man, you got this
Answer Link

Otras preguntas

If an object is dropped from a height of 85 feet, the function h(t)=-16t^2+85 gives the height of the object after t seconds. Approximately, when will the objec
what is the meaning of phenomenon?
Is bernie sanders still currently a senator? Or only a candidate running for president?
Which best describes the similarities and differences between the Engineering and Technology pathway and the Science and Math pathway? Both pathways require wor
Hello. I need help with this exercise. Thank you
please show work thank you
Geologic maps are most recognized by their _____ which represent different _____. -size, rock units -symbols, rock ages -colors, rock units -contour lines, elev
why did many italians welcome mussolinis leadership ?
Two factors of –48 have a difference of 19. The factor with a greater absolute value is positive. What is the sum of the factors? –19 –13 13 16
sin78 ×cos42+cos78×sin42 evaluate without the use of a calculator