waTEVA3644 waTEVA3644
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 75 cans cost 56.25 dollars how much would it be for 3 cans

Relax

Respuesta :

ccarstater22
ccarstater22 ccarstater22
  • 12-10-2017
$24.12
divide 56.25/7 then round then * 3
Answer Link
musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 12-10-2017

56.25 / 75 = 0.75 for each can

0.75 *3 = $2.25 for 3 cans

Answer Link

Otras preguntas

WRITING SKILLS: A PERSONAL NARRATIVE how i can do it
HELP URGENT What aspect should you consider before adding pictures to a document? You should structure the____first before you search for a relevant picture
¿_____ tú enviar fotos por el internet? a. sirves b. conoces c. pides d. sabes
Calculate the ratio of H+ ions to OH– ions at a pH = 7. Find the concentration of H+ ions to OH– ions listed in Table B of your Student Guide. Then divide the H
Can someone answer Please??
does the following converge or diverge 7+28+112+448+...
297.3 = 2hundred, 9tens, 7 ones, and 3 tenths. Regroup 297.3 using 2 hundred, 9 tens, 5 ones, and ? tenths
what is the arc length when theta = 4 pi/7 and the radius is 5 cm?
What prevents lipids from mixing with water?
(06.04 MC)What is the volume of four cubes with a side length of fraction 1 over 4 foot? V = s3, where s is the side length.