gmcorchado
gmcorchado
11-10-2017
Mathematics
contestada
I have a math problem
Respuesta :
jokoria38
jokoria38
12-10-2017
for the first one
#1 add 6 to both sides
#2 divide by 4
#3 answer is........12
Answer Link
mysticaldogg
mysticaldogg
12-10-2017
#1 is 12
#2 is $12
#3 is 1.2
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
A surf shop charges $12.75 to rent a wetsuit and $23.50 per hour to rent a surfboard. Write a function to model the cost C to rent a wetsuit and surfboard for x
Ellie has 5/8 of a cup of powdered sugar. She sprinkles 3/10 of the sugar onto a plate of brownies and sprinkles the rest onto a plate of lemon cookies. How muc
788 divided by 4 SHOW WORK pls do in a few hours
Solve the equation using the Quadratic Formula. x^2-3x-11=0 x=___
Simplify: (ab)³⁷• (ab)⁴²•(ab)⁵¹ need explanation plss :)
11. Shelia earns $12.00 per hour. During her performance review, her boss gave her a $0.35 raise. Is this enough to keep up with the annual average rate of infl
how long does it take light to travel 1.0m?
help please and thanks !!
I WILL GIVE BRAINLIEST TO CORRECT ANSWER Create a summary outline of what you have read so far outlining five key ideas. Type your response below using the for
Find the sale price of the item. round to Two decimal places if necessary.Original price $78.00Markdown 32%the sale price is $______help a brother out