Qdizzle20
Qdizzle20
14-09-2015
Mathematics
contestada
Rate and unit rate for 7.96 for 5 pounds
Respuesta :
homeworkhelper
homeworkhelper
14-09-2015
Just divide the price by the amount bought.
7.96÷5
Which equals 1.592. So round that to 1.59.
The unit price is $1.58 per pound.
Hope I helped!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Easy math problems!!!!!!
PLEASE HELP MY ASSIGNMENT IS DUE IN 2 HOURS!!!!!
I too have kitchen towels, geoslam.
please help meeeeeeee
the defination of insurance
A HARD DRIVE COST 225,plus 40 hours per hour
PLEASE HELP!! BRAINILIESTTTT
If you hadn't read the story, based on the definition of interloper, what do you think the story will be about????
What was Mendel's law of segregation?
The square is drawn on a 1cm grid