lukechung92
lukechung92
14-07-2015
Mathematics
contestada
Whats the unit rate of $112 in 8hours
Respuesta :
iGreen
iGreen
14-07-2015
To find the unit rate, we just divide.
[tex]\sf112\div8=14[/tex]
So the unit rate is 1 hour = $14.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Elastic fibers can be found in 3 different types of connective tissue. What are they?
Which words help you CONTRAST two things? pls help
Which inequality is represented by this graph? 10 160, 1) (6.0) 10 O A. ys -+*+1 B. 72-**+1 OC. y<-*x+1 D. y>-*x+1
if you stressing over this school stuff lets just take a sec and breathe in......and out there you out
Someone plz help me :(
36. La alumna Tania Castro hizo el siguiente guion de entrevista. ¿A quién desea entrevistar y qué desea saber?
HELP ITS ABOUT WEIGHT AND SCIENCE, ITS SUPER EASY THOUGH
find an equation of the line through 4,8 and parallel to y= 4x -6
Which of the following describes all illustrations created by freehand?
Use the data in the chart to answer the question. Anxious behaviors per hour Subject 1 60 Subject 2 45 Subject 3 20 Subject 4 70 Subject 5 45 What is the media