Saharria Saharria
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Jesus paid $2.50 for 5lbs for candy.what is the cost per lb?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-09-2017
Dividing $2.50 by 5, we find the cost per pound is $0.50
Answer Link
goingsbreanna00
goingsbreanna00 goingsbreanna00
  • 13-09-2017
the cost would be .50 cents per pound.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HURRY IT'S URGENT!!!! Which is the appositive in this sentence? They think that they, the major leagues, made a huge mistake by not drafting him. A
Mark is a receptionist for Exclusive Auto Sales. His base salary is $21,000. He has a good year of customer service, so the company also gives him a 6 percent y
help please I am not understand​
How do researchers use bibliographies?
what are the products of photosynthetic ​
The more money in a savings account, and the longer the money is in the account, __________. A) the less interest it earns B) the more interest it earns C) the
What could happen if the polar bear population was removed?
what is the answer and how do i solve ?
The volume of a sphere is 4,000pi m^3. What is the diameter of the sphere to the nearest meter
"the way we would greet a potential boss and try to impress her/him by discussing ideas of ethics and company loyalty illustrates which aspect of goffman's dram