karissafrancis
karissafrancis karissafrancis
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

If Lu bought 7.25 pounds of rice for 4.75 about how much did he pay per pound

Relax

Respuesta :

maggiemill11 maggiemill11
  • 13-09-2017
He payed a $1.52 for each pound of rice
Answer Link

Otras preguntas

I need help again lol if you could do it fast ty <3 How is the author's purpose that Alcott thought differently from most other people of her time best conv
Which development most influenced the spread of globalization in the 20th century ​
It's not too hard please ​
-13m = -377 please solve
HELP PLEASEEEE :( tysm if you do
Jim rode at average speed of 12 mph for 2 hours then he walked at average speed of 3 mph for 0.5 hours what was the total distance covered by jim
Relate the buoyant force to increased depth
a circle is translated 4 units to the right then reflected over the x-axis. Complete the statement so that it will always be true of the circle at the new locat
What does x equal ??
Used cars, cheap! A used-car salesman has 28 cars in his inventory, with prices ranging from $11,500 to $25,000. For a Labor Day sale, he reduces the price of e