RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Relax

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

triangle proofs please help
Which is a congenital disorder?
The diagram below shows the atoms involved in forming table salt. Which statement best describes what happens next ? A) Sodium becomes an anion by losing an ele
If a synthesis reaction takes place between rubidium and bromine, the chemical formula for the product is _____. a) RuBr b) RbBr2 c) RbBr d) Rb2Br
Which factors influenced the growth of Christianity in East Africa? Select all that apply. A. Mansa Munsa’s pilgrimage to Mecca B. trade with Greeks and Rom
Can you show me the steps for a basic algebra problem?
How can global warming lead to changes to the earth’s surface
compensation 24 + 18
⭐️⭐️⭐️ Is there a term that can cover kitchen appliances, security cameras, doors, light, (all in all, things inside houses)? Can they be called “devices”? Than
What was the Torah covenant?