ben80518
ben80518
15-08-2017
Mathematics
contestada
A 10lb bag of cherries for $33.49___ per lb
Respuesta :
zrh2sfo
zrh2sfo
15-08-2017
Answer: 33.49/10=3.48 lb
Answer Link
Bryancohen
Bryancohen
15-08-2017
Divide the money by the pounds of the bag of cherries. 33.49/10=$3.35 per pound. Hope this helps! ;)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
Economic systems seek to answer what key economic questions Select all that apply. How should goods and services be produced? Where goods and services will be
the developing chamber is not covered with plastic wrap during the development of the chromatogram. will the Dion value for the cation be greater than or less t
3. Write a similarity statement for the picture. (1 point) Example: ∆RST ~ ∆XYZ 4. Which similarity postulate or theorem proves the triangles are similar? (1 po
When you look at the Sun through a filtered telescope, you notice a blotchy appearance. The part of the Sun that you are observing is the ______ This appearanc
A cone is 3 inches high and has a base with a surface area of 7 square inches. What is the volume of the cone?
the two main kinds of slavary were
Mr. Sawyer drove his car from his home to New York at the rate of 45 mph and returned over the same road at the rate of 40 mph. If his time returning exceeded h
please help me out!!!!!!!!
The definition of long-term unemployment is unemployment that lasts: a. longer than 14 weeks. b. longer than 28 weeks. c. longer than 10 weeks. d. longer than 8
will give brainliest Timothy and Jonathan work at two different dog-grooming salons in their town. The box plots represent the number of dogs their salons groom