helpmewithmyhm
helpmewithmyhm
13-08-2017
Mathematics
contestada
what is $56 over 8lbs=
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
13-08-2017
$56/8 lbs= $7 per pound
I'm assuming you're trying to find a unit rate of some sort?
Final answer: $7 per pound
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Which characteristic is the best indicator of whether a resource is reliable? the length of the source the method of publication, either online or print the
Please help with Spanish
What are the major theorems that allow you to determine the relationships between angles formed by lines that intersect a circle?What are the major theorems tha
Which expression represents the product of a number y and 4?
Will someone plz write me a paragraph about shortline railroads DUE IN 1 HOUR PLZ DO NOY COPY RIGHT
HELP MEEEEEEEE!!! 0.0
A cone has a height of 15 inches and a radius of 12 inches. What is its volume?
Pls help.....................
Some help no bs plss
can u help me finish setting up the tangent ratio?