jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Relax

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

Once a President vetoes a bill, what must happen to override his veto?e _____.
A fixed supply results in a supply line that __________. A. is vertical B. is horizontal C. shifts to the left D. shifts to the right
Anyone know this please
Suppose you own stock in a company. The current price per share is $25. Another company has just announced that it wants to buy your company and will pay $35 pe
which of the following is an example of chemical change a. ice meltingb. pounding gold into a coinc.paint fadingd. a puddle of water
john lewis what burdens did he carry? what does he worry about? what page it on
You are making a 568b utp crossover cable that will be used to cascade two switches on an ethernet network. you have attached an rj-45 connector to one end of t
Find the 8th term in the sequence with this explicit formula: c(n) = -6 + 5(n - 1)
What was the dark side of the Hoover dam
Can someone help me please?