nnarssies01
nnarssies01
15-03-2017
Mathematics
contestada
$9.60 for 4 pounds as a unit rate
Respuesta :
leslieerh
leslieerh
15-03-2017
you would divide 9.60 by 4 and you would get
2.40 each pound which would be your unit rate
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
(11) Amber has a dog walking business. She walks the golden retriever 1.8 miles each work day for a week. How many miles does Amber walk the golden retriever?
Lim x->-2 x^3+8/x+2=
13. What's the fraction 18 /24 reduced to its lowest terms?
Large body of water partially enclosed by land and is larger than a bay
In 2011, the price of king crab was $17 per pound. In 2012, x million pounds of king crab were sold at $16 per pound. If the total money generated from sales ea
Why people with a disability needs straw? Can someone give reasons and evidence and make it in paragraph , I’m not good in writing I just need help sorry .
7x7^5pls help me....
Can someone help me on this Geometry question please?? "Finding measures using rigid transformations".
Find the range of f(x) = -x+4 for the domain {-3, -2, -1, 1}. A) {7, 6, 5, 4,} B) {-7, -6, -5, -3,} C) {-7, -6, -5, -4,} D) {7, 6, 5, 3,} Thank you <3
The length of a rectangular garden, inn rectangle, is 9ft more than its width. For the garden, let x=width, x+9= length. It is surrounded by a brick walkway 4 f