legendarcher10 legendarcher10
  • 14-03-2017
  • Mathematics
contestada

you buy 6 pounds of apples $33. What is the cost of 10 pounds of apples

Relax

Respuesta :

kkaasshh
kkaasshh kkaasshh
  • 14-03-2017
$55 for 10 pounds of apples
Answer Link
mik1126 mik1126
  • 14-03-2017
It would be $55 for 10 pounds of apples. Just divide 33 by 6, then multiply the answer by 10.
Answer Link

Otras preguntas

Type the correct answer in the box, Write your answer as a reduced fraction, using / for the fraction bar. A six-sided fair die is rolled 4 times in a row. The
What effects did British rule have on the Indian
please help I will mark brainliest AOD is 62 degrees btw
Find the indicated root
A car travels at an average speed of 48 mph how long does it take to travel 216 miles
s this a simple or a compound sentence? Ramzi put an extra dash of ginger in the cookie batter.
What is most often given a value of zero to describe an object’s position on a straight line?
Points P, Q, and R are shown on the number line. What is the distance between point P and point Q? P(-76) Q(-24) R(0) A) 52 units B) 63 units C) 70 units D) 100
796,154 rounded to nearest 10,000​
Which organization is responsible for regulating contributions to political campaigns? A. Federal Election Commission B. Supreme Court C. Congress D. Citizens U