naAlybeateanain naAlybeateanain
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

Marcus bought apples that cost $0.45 per pound he paid $1.35 for the apples how many pounds of apples did he buy

Relax

Respuesta :

animereagan13 animereagan13
  • 14-03-2017
He bought 3 pounds of apples. Divide 1.35 by 0.45 

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve this integer (-6)-(-8)
More college right answer please
I have a bag of flour. After I used 2/9 of the total to bake cookies 560g flour remained. How many grams of flour did I have originally? Help ASAP
First, fill in the missing values. Next... Write the area of the rectangle as a sum: Write the area of the rectangle as a product:​
Which substance shown has the greatest kinetic energy at room temperature (~25°C)? A.methane B.helium C.mercury D.silicon
A small cube of iron has a density of 7.9g/mL. Would it float in the column or sink to the bottom? A:Float B-:Sink
is 3/64 rational or irrational?
2. Gary deposits $3,700 in an account that pays 2.15% simple interest. He keeps the money in the account for three years, but doesn't make any deposits or withd
3. What is the purpose of the oil on the oil immersion lens? Oil provides a medium for the bacteria to float on the slide O oil prevents light distortion and ma
Help I’ll give brainliest no bad answers