boss1234 boss1234
  • 15-02-2015
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.45 per pound. what equation is used to find c, the total cost of p pounds of bananas

A. c = 0.45p
B. c = p + 0.45
C. 0.45C = p
D. 0.45 + C =P

Relax

Respuesta :

hikylewu hikylewu
  • 15-02-2015
the answer is A, c=0.45p
Answer Link
Nickname59 Nickname59
  • 15-02-2015
The answer is c I think
Answer Link

Otras preguntas

When walking a dog outside, you should leash the dog with a?
33pt is hom many qt and pt
Describe the relationship between temps tyre and kinetic energy
Why did the man in the yellow suit give an excuse about staying quiet when he witnessed kidnapping?
The fort ethan allen and benedict arnold took from the british
What is the total number of atoms reprsented in the formula CuSo4?
Who made the decision to drop the atomic bomb on Japan in 1945?
Stops: Using the information learned in this course, explain three things you will not do when driving. a. b. c.
A thermometer reads 29.9°F. at 7 a.m. & 45.1°F. at noon. How many degrees Fahrenheit did the temperature rise during the morning?
Something innate has no freshness or originality, by definition. a. True b. False