reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Relax

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

you have a 1 kilogram bag of sugar. You use 435 grams to fill the sugar bowls. How much sugar is left in the bag?answer in grams
Solve 2x2 + x − 4 = 0 using completing the square
What is an example of a negative incentive for producers
In the middle ages, the catholic church predominated in almost every aspect of life, and the catholic mass was an integral part of church activities. did the ca
Suppose you have monohybrid flowers in your garden and find that they produce black seeds to brown seeds in the ratio of 3:1. If the allele are designated (B &a
Which elements likely conduct electricity well? chromium iodine carbon calcium osmium
What can you expect from moving 5500 feet higher?
Which is the best unit for measuring the amount of water in a spoon A.Milliliters B.meters C.liters D.millimeters
Thomas Paine's Common Sense inspired colonists by
In an input/output table, all outputs are 0, regardless of the input. What could the function equation be? Select all that apply. y = x y =x/0 y = 0x