Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
What is the relationship between the amplitude of y = 50 sinx and the coefficient 50?
The Centerville Middle School chess team consists of two boys and three girls. A photographer wants to take a picture of the team to appear in the local newspap
A disadvantage of factoring is that the company selling its receivables immediately receives cash. a. True b. False
Nausea and vomiting are common complaints during pregnancy. what nutritional action can be used to lessen nausea and vomiting? a. drinking liquids with meals b.
If a data set has only one outlier, with value will always change when the outlier is excluded?
What’s the answer to question 22?
BRAINLIESTTT ASAP! Which description explains why there are two high and two low tides in a day? Earth rotates in and out of a tidal bulge twice a day. Earth
What’s the correct answer?
How did the boxer uprising in 1900 affect european relations with china?
Discussion of the legislative department is in article ________ of the texas constitution