delgadoizzy885
delgadoizzy885 delgadoizzy885
  • 12-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 6-ounce bottle of hand lotion costs $3.75. what is the unit price?

Relax

Respuesta :

nkxn7dnm2p nkxn7dnm2p
  • 12-08-2022
$3.75/6 ounces
= 0.625 unit price
Answer Link

Otras preguntas

What is the name Haley in Spanish?
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that
who invented watermelon
What is binomial nomenclature ?
How would you describe the change in the arrangement of particles as heat energy and temperature increase?
How many outcomes are there if you roll two dice with side sides
Skateboard Revenue: A skateboard shop sells about 50 skateboards per week for the price advertised. For each $1 decrease in price, about 1 more skateboard per w
Help me please >.< ---------------------
How did the British challenge U.S. Neutrality in the war between France and Britain?