maya261 maya261
  • 14-06-2022
  • Mathematics
contestada

Malia buys 2 loaves of bread priced at $2.46 per loaf and 2 pound of cheese priced at
$7.48 per pound. How much money did she spend?

Relax

Respuesta :

gavin94535 gavin94535
  • 14-06-2022
She spent $19.88 on cheese and bread
Answer Link

Otras preguntas

Steve had 48 chocolates but decided to give 8 chocolates to each of his f coworkers. How many chocolates does Steve have left? Write your answer as an expressio
m∠1=3y+6. Help please
Groups who are on the same side in a war?
How do you write 30/3 as a mixed number?
enslaved Africans were brought to brazil to...
Explain how europeans drafted and pressed africans and native americans into forced labor
An idiom is an expression of a given language that is peculiar to itself grammatically. a. true b. false
A picnic bench is 2 meters long. how many centimeters is the bench
Why have forest fires in ponderosa pine forests become more damaging to that ecosystem than they were historically
In a group of 45 children there are four times as boys as girls. how many girls are there?