browne6957
browne6957 browne6957
  • 15-04-2022
  • Mathematics
contestada

A 64-ounce bottle costs $3.45. What is the cost per ounce? Round answer to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

YuriAndropov YuriAndropov
  • 15-04-2022

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

3.45 divided by 64

Answer Link

Otras preguntas

How long does a crocodile live for?
Idenify health risks associated with anorexia
Why were many arabs opposed to the balfour declaration?
how does water evaporate from: (different things)
Katie is at a casino and bets on only the face cards (J, Q, and K). The casino dealer deals Katie a card from a 26-card deck that contains only clubs and spades
what is not a likely reason the creators of this I chose the slogan Utah life elevated
Which planet is represented by the letter "h"?
Many people infected with tapeworms maybe unaware of infection due to lack of symptoms. T.F?
what is the most likely reason that emperor hirohito remain head of state when military leaders took power in japan
in a group of 50 patrons, 16 patrons likes lattes, 12 patrons likes espressos, and 8 patrons like both coffee frinks. how many patrons dont like either of the c