mbprez3163 mbprez3163
  • 15-04-2022
  • Business
contestada

If the Pomegranate and the iZac cost $4,000 each, how many of each should the school buy to keep the cost as low as possible

Relax

Respuesta :

carterclay876
carterclay876 carterclay876
  • 15-04-2022

Answer:

10987654321

Explanation:

12345678910

Answer Link

Otras preguntas

A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
14. In the story a worn path what are the universal ideas of the story?
Question 21 of 25 What is g(x)? 10- у 5- 10 -5 5 -5- -10 A. g(x) = -1X B. g(x) = -x2 C. g(x) = -2* D. g(x) = -x SIDST
What is the amplitude of sin ?
please help Question: 6b = 18 Answer: ?
Find the equation of a line that contains the points (3,7) and (-6, 4). Write the equation in slope-intercept form, using fractions when required.
explain the the weakness of RSA industrial development zones ?​
I really need help because I’m so confused where to start and it’s due tomorrow :(
James had a peach that was 98 \text{ mm}98 mm98, start text, space, m, m, end text in diameter. One day he watered it with a magical solution, and it grew to 18
. Find the domain and range of y=(3-x)2-8.​