hudsonkassidy
hudsonkassidy hudsonkassidy
  • 14-04-2022
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk costs $2.30. What is the cost per quart?

Relax

Respuesta :

18lainga 18lainga
  • 14-04-2022

Answer:

57.5p

Step-by-step explanation:

$2.30 / 4 = 57.5p

Answer Link

Otras preguntas

Ethan is using his compass and straightedge to complete a construction of a polygon inscribed in a circle. What polygon is he in the process of constructing
How did shifting in thinking about natural world during the renaissance contribute to start of the scientific revolution
The genetic code consists of a total of how many different codons?
Which type of transport requires energy to move a molecule?
To prevent accidental poisoning, you should NOT __________.
Osteoclasts are typically found?
What is the solution to this system of linear equations? y − x = 6 y + x = −10 please help me i need this done by today and i really don't understand it so p
What factors would trigger war among the major European powers ?
True or false? buyer personas are effective for all organization types.
Jaja wants to be a concert violinist more than anything in the world. She practices for hours, preparing for an audition at a prestigious music academy. Jaj