mariepowelldoralynn mariepowelldoralynn
  • 13-04-2022
  • Mathematics
contestada

Trent bought four pounds of deli turkey for $2.68 per pound. How much did he spend? $8.42​

Relax

Respuesta :

PandaGirlTaylor
PandaGirlTaylor PandaGirlTaylor
  • 13-04-2022
$10.72
Because Trent bought four pounds, you would multiply $2.68 times 4.
Answer Link

Otras preguntas

Based on this quote, why did Kenyatta dislike criminals? They attacked the Kikuyu people for their land. They were treated too softly by the British. They made
What is one impactful lesson or message that the memoir Night and/or this unit has taught us
I need help with this
which statement about the governments of Great Britain and the United States is NOT true ?
In March of 1968, Cesar Chavez announced a worldwide boycott of what California food product?
WHERE ARE THE EXPERTS AND ACE!!!!!!! I NEED HELP PLS SHARE YO SMARTNESS!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST AND RATE AND VOTE!!! 4. Which of the following terms describes
C. Why the unit of force is called derived unit?
¿En qué año se le dió el nombre del "Ballet Folklórico de México? a. 1952 C. 1958 b. 1959 d. 2000 Please select the best answer from the choices provided
Many facial expressions are involuntary. TrueFalse
What is the adverb in this sentence “Suddenly the house lights go down.”