washingtonshamya76 washingtonshamya76
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

6) Write a function that can be used to represent
the total cost of apples purchased if one pound

Relax

Respuesta :

ecomer0001
ecomer0001 ecomer0001
  • 15-03-2022

Answer:453.59237

Step-by-step explanation: we know that each apple weighs 120 grams so we can add them up to get 453.59237 it would take about 3 apples to get 453.59237 so 453.59237 is our awnser

Answer Link

Otras preguntas

The Articles of Confederation were a constitution revising Britain’s Parliament. a set of rules for governing the colonies a constitution that established the
which number is between 27/7 or 31/8
A typical fetus will be _____ times larger at 38 weeks than it was at 9 weeks.
What do all the points connected by a contour line have in common?
What is the scientific notation for 0.00000154
If your knees hurt after a one-week walking regimen, which one of the following workout changes would be most appropriate? A. Wear different shoes. B. Tak
Why was the heliocentric model so revolutionary
What is capital as a factor of production?
How did the Crusades influence European colonization projects?
A hotel elevator ascends 200m with maximum speed of 5m/s. its acceleration and deceleration both have a magnitude of 1.0m/s2. part a how far does the elevator m