maryamje2008 maryamje2008
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

(i need a fast and clear answer please and ill also mark you as brainlyest)

i need a fast and clear answer please and ill also mark you as brainlyest class=
Relax

Respuesta :

S1NGH
S1NGH S1NGH
  • 16-02-2022

Answer:

1 m = $0.62 and 12 m = $7.44

Step-by-step explanation:

20m = $12.40

→ Find 1 m

1 m = $0.62

→ Now find 12 metres

12 m = $7.44

Answer Link

Otras preguntas

Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
Sin42cos17-cos42sin17
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Could an organism survive without one of its organs
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What is 16 divided by 1/4
Sin42cos17-cos42sin17