raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this one

Q6

I need help with this one Q6 class=
Relax

Respuesta :

faizahhafzan06
faizahhafzan06 faizahhafzan06
  • 11-02-2022

Answer:

first answer

x >_ 4.50

nsjsnasiw

Answer Link
stuf2013010299
stuf2013010299 stuf2013010299
  • 11-02-2022

Answer:

(the cost of buying salad per pound) is more than or equal to $4.50

[tex]x\geq 4.50[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What is 461 divided by 3
A small 175-g ball on the end of a light string is revolving uniformly on a frictionless surface in a horizontal circle of diameter 1.0 m. The ball makes 2.0 re
What is the main reason that attitudes are more often revealed in spoken rather than written language? A. In spoken language, we are often careless in our use o
how did education improve in the south during Reconstruction
Hippocrates taught that disease was the result of ___________. a. bad behavior b. natural causes c. divine action d. curses
solve 3x+1=3 thanks
what is 7/5 as decimal
what number is 25% of 35% of 400
Showing a sense of humor means ______. a. Telling jokes all the time b. Making fun of people c. Seeing the lighter side of things d. Committing practical jokes
Mr. Swanson bought a package of 10 disposable razors for $6.30. He found that each razor lasted 1 week. What was the cost per day ?