urja2 urja2
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

How many boxes of cereal can you buy with $9 if one box costs $3? in one step eqution

Relax

Respuesta :

RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 11-02-2022

Answer:

3 Boxes

Step-by-step explanation:

$9/$3 = 3 Boxes

Hence, you can buy 3 Boxes

[RevyBreeze]

Answer Link

Otras preguntas

please help i have to write a paragraph for a essay about the big conspiracy theories that trump made please please help me
For a test please answer! ​
Ey can someone answer my question please cause i've posted it a few times and nothing happen
1) pweeeeeeeeeezzz help
What political policies did most Southern states oppose? Check all that apply. international treaties adding states to the Union a strong federal government
It is an EMERGENCY I NEED HELP ASAP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
identify the culture traits that belong to the united states, japan,or both nations
What is 3/4 of 2/3 WILL GIVE BRAINLY HURRY PLZ
Can someone explain how I should solve this?
A vegetarian restaurant used 6,680 ounces of spinach last month. This month, with a menu update, it used 10% more than that amount. How much spinach did the res