KikiH10
KikiH10 KikiH10
  • 15-01-2022
  • Mathematics
contestada

ANSWER TODAY PLEASE!!
A restaurant bought 26 pounds of fish for $405.34. What was the price per pound of the fish? Show your work.

ANSWER TODAY PLEASE A restaurant bought 26 pounds of fish for 40534 What was the price per pound of the fish Show your work class=
Relax

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 15-01-2022

Answer:

$15.59

Step-by-step explanation:

$405.34/26 = $15.59

Answer Link

Otras preguntas

True or false? different reactions require different catalysts.
Find the derivative for the problem below and show ur work
what are elementsHI ARMIES!!​
how education created employment ? ​
How do health care providers typically help someone with tobacco addiction
Based on the passage, what is the best inference?
According to your textbook, the first thing a speaker needs to do in the introduction of a speech is to.
Identify an example of figurative language used in this paragraph and in about 75-100 words, discuss its meaning and impact.
If the value of c is negative, you would need zero pairs to model the factorization of the polynomial. The x-tiles on the board determine what the constants are
What is the relationship between pH and pOH?