MathleyChaston MathleyChaston
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Boxes of fruit snacks are on sale at the grocery store. the boxes are the same size. what is the unit rate for each kind? 3 boxes for $5 and 4 boxes for $6

Relax

Respuesta :

Unicorniolover Unicorniolover
  • 15-01-2017
I have that question! in my revision homework I have not got a clue my friend thinks it is $1 not sure though.
Answer Link

Otras preguntas

can you help me with prime and compsite numbers
How did Muslim law affect individual Islamic states?
8x-2(x+1)=2(3x-1) A.0 B.2 C.no solution <-- that's what I think it is. D.identity. Can someone check my answer
How did Muslim law affect individual Islamic states?
How to Simplify 243^1.2
Substiution method: y + 9 = 1/5x and 45 - 3y = -15x Please show work thank you very much.
Find two supplementary angels such that the measure of the first angle is 38° less than three times the measure of the second
How did Ancient Rome conquer and rule so much territory for such a long time? What were the most important factors in the stability and longevity of Rome’s powe
Some students attend school 180 out of 365 days a year. About what percentage of the year do they attend school?
Draw a number line and label at least 5 points as fractions and decimals.Explain your answer.