Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Relax

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The diagram shows corresponding lengths in two similar figures. Find the area of the smaller figure. A. 16 cm2 B. 18 cm2 C. 20 cm2 D. 36 cm2
what similarities do all rules for linear functions share?
Explain whether or not the plant labeled p(x)=x2+x+3 has any rational or irrational roots.
Which statements describes a major effect of World War 1 on Turkey
why would a person want to write about Puerto Rico
how do you simplify? -3+(-1)
Which of the following would be irrelevant support for an essay arguing that Christopher Reeve is a hero?
what is 3 5/6 as a improper fraction
Why were the colonies so angry about the stamp act, even though it was such a small amount
If the boiling point of a certain amount of a liquid is 150 degrees, what is the boiling point of twice that amount of the liquid? (2 points) 150 degrees 7