AquaTyrant
AquaTyrant AquaTyrant
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

A shopper buys a 12- pound bag of oranges for $18.75. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

mgum mgum
  • 13-01-2017
Divide $18.75 by 12 and it should give you the unit rate
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think one of hitler’s first steps toward german expansion focused on austria?
How can the enviroment be organized into levels from simple the complex?
check all of the ordered pairs that satisfy the equation below. y = 2/3x A. (21, 3/2) B. (7,14) C. (21,14) D.(28,42) E. (42,28) F. (14,21)
One cost of starting your own business is _____. a.revenue b.loan payments on a small business loan c.PMI d.escrow
One of the functions of the cell wall is to?
What is the constant in Eric's equation? A. 4 B. -10 C. 20 D. -110 Plz show ur work
)Which of these had the most direct impact on the Native Americans of the Great Plains? the U.S. victory in the Mexican-American War the hunting of the buffal
PBIS skill: Resisting Peer Pressure 1. A new student sits at the same table as you and your friends at lunch. One of your friends starts making rude comments to
EASY! Which number shows how many newspapers would MOST LIKELY carry a syndicated column? 100 10 50 1,000
On a literal level, what area of the city is nick describing in ch. 2